uniformarchitects

Sme radi. že Vás môžeme privítať na našej stránke

vízia / vision

motivuje nás tvorba invenčných architektonických štúdií rezidenčných, obchodných a administratívnych objektov v celom rozsahu od neziskových kultúrnych projektov až k industriálnej architektúre.

prioritné zameranie na korporátnu architektúru formuje náš individuálny postoj ku klientovi, ambíciam klienta vieme nájsť jedinečnú architektonickú formu, ktorá odprezentuje jeho postoje a identitu.

rozsah / scope

ťažiskom našej práce je architektonická tvorba v úplnom rozsahu návrhu diela, vyhotovenie zastavovacích, overovacích a architektonických štúdií, návrhov interiérov, či budovanie vizuálnej identity.

ponúkame spracovanie komplexnej projektovej prípravy vo všetkých stupňoch definovaných legislatívou, pre klienta zabezpečujeme získanie potrebných povolení, ako aj manažment stavebných zámerov.

základnou starostlivosťou o klienta je prvé bezplatné stretnutie s poskytnutím inštrukcií pre definovanie zámeru s pomocou tematického prehľadu referenčných projektov, určenie následnosti krokov a tvorba individuálnej cenovej ponuky.

ocenenia / awards

2001 - Architecture and water, UIA - Il Hwang Prize 2011 - MÓLO, CE.ZA.AR - exteriér 2012 - UNIMO, Cena ARCH, nominácia 2012 - Židovské komunitné múzeum, cena revue Pamiatky a múzeá - expozícia roku

A Box for Hikers, Zeppelin No 100 12/11-01/12 uniformarchitects.sk, ERA 21 04/2011 Mólo _ Uniform Architects, C3 324/2011

Alexy, E.: Prístav nádeje, NOX Cafe, Atrium 02/2011

clients / klienti

Agroris, Ožďany; Fatra Ski, Martin; HTMAS, Vlkanová; OMS, Dojč; Ryba Žilina, Žilina; SGS holding, Banská Bystrica; Tidly Group, Banská Štiavnica; Ton, Bystřice pod Hostýnem

Hlavný banský úrad, Bratislava; Periférne Centrá, Dúbravica; Slovenská národná knižnica, Martin; Židovská náboženská obec, Bratislava

Mesto Banská Štiavnica; Mesto Martin a súkromné osoby

inovatívne riešenia firemnej identity

architektonické návrhy interiérov a exteriérov

Hľadáte architekta?

staňte sa našimi klientami ak si trúfate! spolu sa nám podarí dobrá vec!

hľadáme inovatívne riešenia mimo zaužívaných schém. veríme súčasným trendom, technológiám a kvalite tvoríme vašu osobnú, firemnú identitu. špecializujeme sa na unikátne objekty a inštalácie

sme uniform architects.

architekt, architects, návrhy interiérov a exteriérov, lepej, murgaš.

UNIMO


UNIMO je krajinný nomád, mobilný objekt koncipovaný na časovo obmedzené osídlenie najrozličnejších lokalít. Dimenzie a tvar vychádzajú z recyklovanej konštrukcie unimobunky. Jej originálne prerozprávanie v podobe 3 poschodovej vertikály s výklopnými fasádnymi panelmi dovoľuje návštevníkom objaviť a zažiť okolitú krajinu v nových pohľadoch.

UNIMO variuje prostredníctvom zásahov návštevníkov medzi introvertným čiernym mnolitom a živou plošinovou vežou s mobilnými výklopmi. Zámerom autorov bolo zvýrazniť kontrast strohého čierneho exteriéru, dreveného interiéru a jej okolia. Osadenie vertikály UNIMO tak vytvára na akomkoľvek mieste landmark, bod záujmu a vie slúžiť ako intervenčný objekt pri kultúrnych akciách. Striedmy komfort UNIMO ale postačuje aj na strávenie predĺženého víkendu pre niekoľkých ľudí.
Projekt UNIMO vznikol z potreby autorskej slobody ako projekt bez klienta. Jeho cieľom sa ale postupne stalo zbieranie realizačných, logistických či komunikčných skúseností autorov.

Martin Lepej, Martin Bosík, Robo Sekula
projekt / realizácia - 2009 / 11
A3UM - Aktivisti, RTVS 14.08.2014
A Box for Hikers, Zeppelin No 100 12/11-01/12